środa, 3 marca 2010

środa i czwartek

Witam wszystkich!

Trochę czasu minęło od zakończenia ferii! Był to tydzień pełen wrażeń dla nas wszystkich.
Pora na lekkie przypomnienie tego co się działo.

W środę odwiedziła nas Agnieszka Pajączkowska z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, zrobiła nam świetne zdjęcia :) Za co dziękujemy!
http://www.flickr.com/photos/39383550@N05/sets/72157623456718050/show/
W środę nasze zajęcia zaczęły się wcześniej. Poznaliśmy zwierzęta Afryki! Dzieci niesamowicie zaangażowały się w prezentację i w późniejszy konkurs „Zakręcony Afrykański Zwierz”.
Konkurs polegał na narysowaniu śmiesznego zwierzaka, który mógł być połączeniem różnych zwierząt lub karykaturą- odmieńcem. Dzieci musiały mu nadać imię, wymyślić czym się ich zwierzak żywi, co lubi robić. Przy przywieszaniu prac, opowiadały o swoich zwierzątkach i odpowiadały na liczne pytania kolegów dotyczące ich ulubieńca. Prace są prześliczne i śmieszne. Komisja oceniająca prace, miała wielki problem z przyznaniem pierwszych miejsc. Ze względu na bardzo wysoką jakość prac, oraz pomysłowość wykonawców przyznano 4 pierwsze miejsca, 5 drugich a pozostałe prace zajęły trzecie miejsce.
Zaczęliśmy również konkurs „Mała Fantazja” oklejając różne przedmioty gazetami i papierami.
Odbył się również tenisa stołowego w którym królowali nastoletni chłopcy. Opieką turniej objął Krzysztof Maruszak, nauczyciel szkoły podstawowej.
W środę wszyscy bawili się wspaniale nie tylko maluchy.
W zabawie uczestniczyło ok. 70 osób.

Czwartek zaowocował pięknie pomalowanymi przedmiotami, które dzień wcześniej oklejaliśmy.
Odbyła się prezentacja, która pokazywała różnorodność ludności Afryki.
Do tego odbył się konkurs.
Najważniejszym wydarzeniem był „SuPeR DeBiUt” działający na podobnych zasadach do popularnego „Mam Talent”. Do zaprezentowania swoich talentów zgłosiło się 19 osób. Najstarszy uczestnik miał 22 lat a najmłodszy 4lata. Uczestnicy śpiewali, tańczyli, grali na różnych instrumentach i opowiadali dowcipy, poziom był naprawdę wysoki. Jury odrzuciło w pierwszej turze tylko kilka osób.
O ich przejściu do finału decydowało jury, składające się z:

Oli Tworek z Sokolnik studentka, wokalistka chóru „Sokole Gniazdo”
Anna Skrok z Tarnobrzega, która jest hard corem.
Bartłomiej Komaniecki z Trześni, który jest wszechstronnie uzdolniony.
UCZESTNICY „SuPeR DebiUtu”:
1. Kasia Gamoń i Ewelina Dul – dziewczyny zaprezentowały się jako pierwsze, tańcząc „Makarence”, większością głosów przeszły do finału.
2. Patrycja Katkowska – odważnie zaśpiewała bez podkładu muzycznego „List do Ojczyzny” i znalazła się w finale.
3. Ania Kałton – wykonała wspaniałą piosenkę pomimo problemów technicznych, niestety jej występ został zakłócony, gdyż jeden z jury zapalił czerwoną lampkę. Ania nie przeszła do finału pomimo wspaniałego talentu wokalnego.
4. Weronika Maruszak – zachwyciła nas swoim występem, przeszła do finału potrójnym TAK!
5. Natalia Duszkiewicz – głos przenoszący góry, wszystkich przechodziły ciarki, całkowicie poparte przez publiczność 3xTAK!
6. Emilka i Asia Tworek – dwie małe gwiazdy zaśpiewały nam „Stokrotkę” swoim występem zaimponowały wszystkim na sali. 3xTAK!
7. Ola Leśniak – zagrała na keyboardzie jeden z utworów Chopina . Jury było w większości zachwycone występem Oli, przeszła do finału.
8. Tomasz Wrona – zaprezentował nam swoje dwa talenty: taniec break dance i opowiadanie dowcipów, pomimo zachwytu publiczności Tomek nie przeszedł do następnego etapu.
9. Grzegorz Dąbek – Grześ rozkochał w sobie wszystkie dziewczyny! Znakomity piosenkarz i tancerz. Przeszedł do finału.
10. Emilka Dąbek – piosenka w jej wykonaniu poniosła wszystkich. 3xTAK!
11. Kamil Kotkowski – doskonale poradził sobie bez podkładu muzycznego śpiewając „Żono moja”, niestety nie udało mu się przejść do finału.
12. AHMED – Mateusz Krasoń – tańczył, 3xTAK!
http://www.youtube.com/watch?v=n6VQyon3dII
13. Bartek Bożek – samouk break dance 3xTAK!

14. Iwona Kaczmarzyk i Karolina Chara – zaprezentowały teledysk, w którym same wystąpiły, nagrały go i zmontowały. 3xTAK!
http://www.youtube.com/watch?v=Z-5_mMQpC1w
15. Emilka Czerepak – zaśpiewał ?, jury pod wrażeniem 3xTAK!
16. Renata Janeczko – świetnie zaśpiewała, jednak nie udało jej się zdobyć przychylności jury.

0 komentarze:

Projekt "Topimy śniegi afrykańskim słońcem -> ocieplenie klimatu" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury"
Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Topimy śniegi afrykańskim słońcem -> ocieplenie klimatu" sfinansowano ze środków Fundacji J&S.